пʼятниця, 24 лютого 2017 р.

Тиждень правових знань

Права  людини  мають  бути альфою і омегою кожного  цивілізованого  суспільства.
Та на жаль, практика демонструє  протилежне - людина часто безправна і безсила, якщо вона необізнана в своїх правах. Події, що відбуваються в світі є яскравим прикладом  порушення прав людини і  громадянина і водночас – боротьби  та захисту своїх свобод  та  волевиявлення.  
З 28 листопада по 02 грудня 2016 року у Грицівському ВПУ № 38  проводився тиждень правових знань. Відповідальним за проведення були Березніцька Ю. В. та Куліш А. П.
28.11.2016 р. було проведено виставку учнівських плакатів у холі училища, яка функціонувала весь тиждень. 
29.11.2016 р. у 51 групі проведено бесіду на тему: «Дотримання закону – обов’язок кожного громадянина».
30.11.2016 р. у 14 групі проведено тренінг «Підлітки  мають  знати  свої  права»
01.12.2016 р. у групі № 22 відбулася вікторина «Юні правознавці».
02.12.2016 р  у 12 групі - відгадування кросвордів та розв’язування задач з права: «Ситуація».
Весь тиждень у бібліотеці  функціонувала виставка художньої та наукової літератури на тему: «Незнання закону не звільняє від відповідальності».
2 грудня  було підбито підсумки тижня правових знань. Він виявився дуже інформаційним, змістовним, динамічним. Учні училища отримали багато нових знань з питань правової культури, правового захисту, законодавства та набули певного досвіду застосування цих знань на практиці в сучасному житті.




День Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи відзначається 21 листопада – у день початку подій, які стали для України історичними: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
Тому, з цього приводу 21.11.2016 року в Грицівському ВПУ №38 мною було проведено День Гідності та Свободи з метою збереження та донесення до сучасного покоління об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку  XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді  2013року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.



"З Україною в серці"

Ураховуючи нові суспільно-політичні реалії в Україні після Революції гідності, обставини, пов’язані з російською агресією, усе більшої актуальності набуває виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції тощо.
Важливо, щоб кожен навчальний заклад став для дитини осередком становлення громадянина-патріота України, готового брати на себе відповідальність, самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, забезпечувати її національну безпеку, сприяти єдності української політичної нації та встановленню громадянського миру й злагоди в суспільстві.
      Тому 09.11.2016 року у Грицівському вищому професійному училищі № 38 було проведено Березніцькою Ю. В. та Плахтієм В. Є. відкритий виховний захід «З Україною в серці».







ХЕЛЛОВІН

Історія свята Хеловін почалася багато століть тому на землях сучасної Великобританії і Північної Франції. Вночі запалювалися багаття і приносили жертви злим духам, щоб умилостивити їх.
Святкова вечірка у Грицівському ВПУ № 38 була проведена викладачами Березніцьбкою Ю. В. та Сопрук Н. П. 27.10.2016 року в актовому залі, зал був прикрашений різноманітними кульками, «привидами» та розфарбованим листям. Учні виявили бажання взяти участь в організації свята. Проявляли активність в різноманітних конкурсах.
На вечірку завітали гості — баба Яга, кішки, відьми… Учні самостійно організовано власноруч виготовляли костюми. Під час дискотеки обов'язково був присутній жовтий та чорний кольори та розфарбоване обличчя. Всі учні віднеслись до цього вечора відповідально і з інтузіазмом. Символом цього свята був ГАРБУЗ. Завдяки хлопцям і дівчатам, які брали участь у конкурсі “Гарбуз” був прикрашений зал.  Музичний супровід дав змогу відчути учням відчути насичену атмосферу свята.





Урок пам’яті трагедії Бабиного Яру

29-30 вересня 1941 року в окупованому нацистами Києві, в Бабиному Яру, почались масові розстріли мирного населення міста - за два дні було вбито 33 771 тисячі євреїв. До 1943 року Бабин Яр став місцем розстрілу до 200 000 чоловік. Саме у 2016 році виповнюється 75-та річниця цих трагічних подій, тому з цього приводу у Грицівському ВПУ №38 мною були проведені уроки пам’яті трагедії Бабиного Яру.



150 років від Дня народження Михайла Грушевського

Грушевський Михайло Сергійович (1866‒ 1934) – вчений світового рівня, творча спадщина якого нараховує  близько двох тисяч праць з історії, історіографії, соціології, літератури, етнографії, археології, фольклору.
Був одним із засновників Української національно-демократичної партії на Галичині. У Петербурзі був одним із засновників часопису “Український вісник”. В квітні 1918 р. Михайла Грушевського обрали Президентом України.
У 2016 році виповнюється 150 років від Дня народження Михайла Грушевського, тому з цього приводу у Грицівському ВПУ №38 були проведені уроки, спрямовані на вивчення ролі постаті Михайла Сергійовича в історії українського державотворення та науки.




Вшанування Дня пам’яті жертв геноциду кримсько-татарського народу

18 травня у  Грицівському  ВПУ №38 було проведено інформаційні години у навчальних групах на тему: «Вшанування Дня пам’яті жертв геноциду кримсько-татарського народу ». Також було організовано перегляд фільму «Хайтарма».





Обласний огляд колективу художньої самодіяльності

21 квітня 2016 року у Грицівському ВПУ №38 відбувся обласний огляд колективу художньої самодіяльності та виставки вишиванок і хлібопекарських виробів.