пʼятниця, 19 травня 2017 р.

День Європи

Кожного року в третю суботу травня Україна відзначає День Європи. Тому, з цього приводу 19 травня 2017 року у Грицівському професійному училищі мною було проведено ряд інформаційно-просвітницьких заходів, а саме:
1. Тематичний урок у 22 групі на тему: «Європа – наш спільний дім».
2. Книжкова виставка у бібліотеці.  
3. Інтелектуальна дискусія до Дня Європи.






Вшанування Дня пам’яті жертв геноциду кримсько-татарського народу

Вранці 18 травня 1944 року силами НКВС розпочалася депортація кримських татар з батьківщини. За офіційними даними було виселено 183 155 осіб, головним чином в Узбекистан; невеликі групи татар було виселено в Казахстан, Таджикистан та в Росію. За наслідками депортації загинуло, за різними даними, від 15 до 46% татар.
Формальною причиною депортації, проведеної Народним комісаріатом внутрішніх справ СРСР за постановою Державного Комітету Оборони СРСР №ГОКО-5859 від 11 травня 1944 року, були оголошені факти співпраці значної частини кримськотатарського населення з німецькими окупантами, дезертирування із Червоної армії, боротьба з радянськими партизанами. Депортація розпочалась на світанку 18 травня і закінчилась о 16-00 20 травня - на збори давалось від кількох хвилин до півгодини, після чого людей вантажівками відвозили на залізничні станції, звідки ешелонами під конвоєм відправляли до місць заслання. Тих, хто не міг йти, розстрілювали на місці. Під час транспортування тримали впроголодь, а померлих ховали вздовж залізничних колій або просто скидали з вагонів.
За офіційними даними за два с половиною дні було виселено 183 155 осіб, з яких у дорозі померло 191. Депортація не торкнулась справжніх колабораціоністів - більшість з них була евакуйована в Німеччину, а ті, хто залишився на батьківщині, були виявлені органами НКВС у квітні-травні 1944 року і віддані під суд. Депортовані були і ті кримські татари, які повернулись в Крим із евакуації після відходу німців, а також ветерани війни - до 1946 року близько 9 тисяч з них, навіть ті, хто мав високі урядові нагороди, були вислані (в тому числі 254 офіцери); найвідоміші з ветеранів, такі як двічі Герой Радянського Союзу льотчик Амет-Хан Султан, не були депортовані, але отримали заборону на проживання в Криму.
У червні з Криму були виселені вірмени, греки та болгари. До 1948 року були перейменовані понад 80% населених пунктів Криму, які мали татарське походження.
Значна кількість депортованих (за оцінками - від 15 до 46%) померла від голоду і хвороб у першу ж зиму 1944-45 років.

Саме з цього приводу 18 травня у  Грицівському  ВПУ №38 мною було проведено інформаційні години у навчальних групах на тему: «Вшанування Дня пам’яті жертв геноциду кримсько-татарського народу ». Також було організовано перегляд фільму «Хайтарма».






понеділок, 15 травня 2017 р.

Тиждень історії

Згідно з планом роботи Грицівського ВПУ №38 та з метою розвитку інтересу учнів до вивчення історії, з поглибленням впровадження патріотичного виховання, уміння використовувати теоретичні знання в  різних життєвих ситуаціях, поглиблення знань учнів з історії, формування історичних  компетентностей та виховання патріотизму, любові до рідного краю та розвитку умінь аргументовано висловлювати свої думки, виховання почуття відповідальності за свої вчинки розвитку логічного та аналітичного мислення та підготовки учнів до вибору майбутньої професії в училищі було проведено Тиждень історії  з 24 по 28 квітня 2017 року.
Учні поринули у світ цікавого «історичного» життя, відчули себе справжніми мандрівниками складними, але захоплюючими стежинами минувшини. Розпочався тиждень 24 квітня із конкурсу плакатів на тему: «День Перемоги», а потім і  виставки плакатів по історії. 
Під час тижня історії учні відгадували кросворди, ребуси історичної тематики, брали участь у історичних вікторинах, отримували нову інформацію та цікаві знання.
24 квітня було проведено виставку художньої та наукової літератури в бібліотеці училища.
25 квітня відбувся історичний квест, він пройшов дуже вдало. Учні з задоволенням брали у ньому участь.
26 квітня у 22 групі був проведений виховний захід «Чорнобильська трагедія» з метою:
* розвивати в учнів потребу будувати, створювати, відроджувати заради України;
* виховувати почуття сприймання чужого болю як свого, загальнонародного горя – як особистого, почуття любові до людини, до землі, до держави;
* виховувати почуття поваги і пам’яті до трагічних сторінок України.
27 квітня старшими курсами було проведено брейн-ригн «Смертна кара: за чи проти?» серед учнів та викладачів училища. Учні випустили стіннівки «Сторінками нашої історії».    
28 квітня було підбито підсумки тижня історії.
Він виявився дуже інформаційним, змістовним, динамічним.   Кожна людина має своє коріння, гармонійно розвинену особистість не можна уявити без глибоко усвідомленого почуття національної гідності. Всі ми, вся наша велика шкільна родина живемо в історії, живемо історією своєї батьківщини, свого краю, свого роду.  
Учительський колектив має надію, що діти ще більше зацікавилися історією і будуть з новими силами опановувати сходинки  історично-правознавчої науки.

Відповідальні за тиждень історії:
Ю. В. Березніцька  та В. І. Верещагіна.